.:: Kurumsal Kimlik ::.
   
   

KONYA YÜN; Yün ihracat ve ithalat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Sektörde lider kuruluşlar arasında yer alan firmamız 1981 yılında şahıs, 1998 yılında da kurumsallaşarak Konya Yapağıcılık Tic. San. Ltd. Şti adı altında faaliyetine başlamış ve halen devam etmektedir.

Ata mesleği olan deri ve yün işini şirketimiz son 15 yıldır genişletilerek dış piyasaya da açılmıştır. Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yün ve yapağı ithalatı ve ihracatına başlamış halende devam etmektedir.

İhracat yaptığımız ülkeler Çin ve Hindistan, ithalat yaptığımız ülkeler ise; Romanya, Bosna Hersek ve Yunanistan.

Firmamız yine dalında ilk olarak modern sıcak su yıkama tesisini kurmuş, geniş kapsamlı çalışmalarını sürdürmektedir.Fabrikamıza işlenmemiş ham halinde gelen yünler  yıkama, ayıklama, kurutma, sınıflara ayırma ve balyalama işleminden sonra yünler kullanıma hazır hale gelmektedir.

İlgi alanımız dahilinde her türlü yerli yapağı, (yıkanmış - kirli)  Yerli Kuzu yünü, (yıkanmış - kirli), Romanya (yıkanmış - kirli), Bosna Hersek (yıkanmış - kirli) yün alım ve satım faaliyetimiz devam etmektedir.

Yün işleme Fabrikamız; 5.000 (Beş Bin) metrekare kapalı ve 15.000 (Onbeşbin) metrekare açık alana sahiptir.

Taahhütlerini zamanında ve eksiksiz yerine getirmek için gerekli ekip ve ekipmana sahip olan firmamız, her zaman en iyi hizmeti sunmayı ve müşteri memnuniyetini sürekli yükseltmeyi amaçlamaktadır.